PRAVIDLA

titulka

Tantra masáž je napůl citlivá masáž těla a napůl jemné pohlazení duše. Jedním z hlavních aspektů tantra masáže je úcta k přijímajícímu, který v sobě během masáže ztělesňuje božský princip ženy nebo muže. Úcta je prokazována tělu stejně tak jako duši. Stejně jako osoba provádějící masáž prokazuje úctu přijímajícímu, podobně i přijímající ctí fyzickou a mentální sféru dávajícího. Právě to činí tantra masáž unikátní metodou z hlediska komplexního přístupu k léčbě komplikovaných stavů, u nichž je mentální stav jedním z určujících faktorů (např. chronický únavový syndrom, PMS, zažívací obtíže apod.). Tantra masáž umožňuje vyladění jednotlivých aspektů těla i psychiky tak, aby již nemířily proti sobě, ale začaly fungovat synergicky, což je zásadní pro trvale udržitelné zdraví.

Před zahájením masáže je vždy nezbytné jasně stanovit hranice masáže, které jsou pro přijímajícího v pořádku. Pokud přijímající v průběhu masáže cítí potřebu své hranice změnit, může tak kdykoli učinit. Dávající tyto hranice bez výjimky respektuje.

Pro přijímajícího jde během masáže o poznávání a rozvíjení a kultivace vlastní senzuality a sexuality, prociťování vlastního těla a jeho energie, přijímání doteků a vnímání všeho, co v těle i mysli vyvolají, i postupný nárůst schopnosti přijímat potěšení přicházející skrze dotek.

Pro praxi tantra masáží je samozřejmosti naprostá diskrétnost terapeuta.